Czy jesteś gotowy, aby obudzić swój dom, odzyskać prywatność i dołączyć do światowej społeczności pasjonatów automatyki domowej?
Czy jesteś gotowy, aby obudzić swój dom, odzyskać prywatność i dołączyć do światowej społeczności pasjonatów automatyki domowej?

Internet Rzeczy (IoT) nadchodzi do naszych domów. Ilość urządzeń, które łączą się ze sobą i systemami nadrzędnymi w celu gromadzenia, przetwarzania i wymiany danych w naszych domach stale rośnie. Zmienia to sposób w jaki działa nasz dom, jak wyglądają nasze interakcje ze światem, jak żyjemy. 

Nasza bramka do domowego Internetu Rzeczy i Audio  to produkt, który stworzyliśmy do dwóch celów:

  1. Dostarczania treści
  2. Wykonywania zadań

Można używać go na kilka sposobów:

  • z aplikacji mobilnej dostępnej na platformie Android
  • z aplikacji w przeglądarce internetowej dostępnej lokalnie w Twojej sieci
  • za pomocą dedykowanego pilota radiowego
  • za pomocą komend głosowych

Można też automatyzować sterowanie tak, żeby zdarzenia przy odpowiednich warunkach same uruchamiały zdefiniowane akcje w Twoim domu. Dedykowany pilot radiowy z fizycznymi przyciskami i mikrofonem sprawia, że nasz produkt jest łatwy w obsłudze również dla osób mających problemy ze wzrokiem oraz dla osób starszych. Przykładowo, żeby włączyć radio RMF wystarczy nacisnąć i przytrzymać mikrofon (w pilocie lub aplikacji), a następnie powiedzieć: "Włącz radio RMF". 


Nasze urządzenie posiada wbudowanego wirtualnego asystenta głosowego, który różni się od podobnych rozwiązań opracowywanych przez ogromne korporacje. Podstawowe różnice to:

  1. Szanujemy prywatność. W naszym oprogramowaniu mikrofon jest włączony tylko wtedy, gdy uruchomisz go przyciskiem mikrofonu. Po wypowiedzeniu komendy mikrofon jest wyłączany a to, co powiedziałeś jest przetwarzane i wykonywana jest powiązana z poleceniem akcja (włączenie światła, muzyki, sterowanie roletami, podlewanie trawnika, sprawdzenie pogody, wiadomości, wyszukiwanie informacji w Internecie itd.).
  2. Sterowanie lokalne. Bramka potrafi sterować ponad tysiącem różnych urządzeń automatyki domowej i robi to lokalnie, czyli bez wysyłania danych do serwisów zdalnych (bez wysyłania informacji do chmury). Takie działanie odbiega od ogólnego trendu, który zaczyna panować na rynku, i jest ono z naszej strony zamierzone. To Twoje życie, Twoje dane i to Ty powinieneś mieć kontrolę.
  3. Wolność do dowolnego używania, dostosowywania i udoskonalania tego otwartego produktu. Na urządzeniu oprócz systemu Android dostarczane jest też środowisko Linux z uprawnieniami root, interpreter Python oraz Node.js. Na bramce działa kilka serwisów, w tym FTP, ssh, MQTT, Node-RED, customizowana wersja Home Assistant z szeregiem usług dostępnych z API. Kod źródłowy składowych systemu jest otwarty i dostępny w repozytorium github: https://github.com/sviete

Bramka umożliwia zarządzanie urządzeniami i sensorami oraz pełni rolę mostu między Internetem Rzeczy a Twoją siecią domową. Urządzenie jest „tłumaczem” protokołów IoT i przekazuje komunikację sieciową do aplikacji w celu prezentacji stanu urządzeń oraz dostarczeniu kontroli dla użytkownika.

Dzięki zastosowaniu otwartej platformy do sterowania domową automatyką można skonfigurować i podłączyć do urządzenia ponad tysiąc różnych komponentów.
Wsparcie dla tych komponentów zapewnia społeczność skupiona wokół platformy do automatyki domowej, którą mamy na naszym urządzeniu. Otwartość tej platformy zapewnia naszemu produktowi stały rozwój i aktualizacje, pracuje na to setki programistów. Rynek Internetu Rzeczy się rozwija bardzo dynamicznie i co tydzień pojawiają się nowe urządzenia.

Naszym celem jest też dostarczenie urządzeń i sensorów, które będą automatycznie rozpoznawane prez bramkę oraz w pełni przez nas wspierane. W tym celu współpracujemy z producentami urządzeń i niebawem będziemy rozszerzać naszą ofertę o kolejne rzeczy.

Na stronie https://ai-speaker.com/dom znajduje się prezentacja produktu, który dostępny jest w naszym sklepie  https://ais-dom.pl/pl/promotions 

 

 

Twoje konto
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl